"A víz a magas helyekről az alacsonyabbak felé folyik, a gravitáció törvényének engedelmeskedve. Az érzelmeknek is van súlyuk, rájuk is hat egyfajta nehézségi erő. Például nehéz hazudnunk annak, akivel szoros érzelmi kötelék fűz össze bennünket."
Fülszöveg
Különös városi legenda terjed egy bizonyos Funiculi Funicula nevű kávézóról. Azt beszélik, ennek a kávézónak az egyik széke sokkal több, mint ülőalkalmatosság. Ha ráülsz, időutazásban lehet részed. Kívánságod szerint repíthet a jövőbe vagy a múltba. Te döntöd el, melyik irányt választod, de van néhány szigorú szabály, amit be kell tartanod.
1. Az időutazás során csak azokkal az emberekkel találkozhatsz, akik már jártak a kávézóban. 2. Bármit is csinálsz míg „odaát” vagy, a jelent nem változtathatod meg. 3. A kérdéses széken ül valaki. Mindenképpen meg kell várnod, amíg ő elhagyja a széket. 4. Nem ülhetsz át máshova, nem cserélhetsz széket. 5. Az utazás akkor kezdődik, amikor kitöltik a kávédat, és akkor végződik, amikor kihűl.
Ez még közel sem az összes szabály. Az emberek mégis késztetést éreznek rá, hogy ellátogassanak a Funiculi Funiculába, és kikérjék a hétköznapinak cseppet sem mondható feketéjüket. Ha tudnád, hol van ez a hely, te is betérnél? Sokan megtették, közülük most négy ismeretlen szívmelengető történetét ismerheted meg. Tosikadzu Kavagucsi 1971-ben született Oszakában, Japánban. Szerzőként a Mielőtt kihűl a kávé című könyvével debütált. A könyv egy nagysikerű színdarab alapján íródott, mely elnyerte a 10. Szuginami Drámafesztivál nagydíját.
Véleményem
Én is úgy éreztem magam mint egy időutazó, ugyanis előbb olvastam a kötetet második részét, amitől talán még különlegesebb volt számomra visszatérni ebbe a kis kávézóba és újra találkozni a szereplőinkkel…
Ismét elvarázsolt teljesen a Funiculi Funicula kávézó kis világa. Végre megismerhettem, honnan is indult a történet. A nevekkel itt is nehezen boldogultam eleinte, de pozitívumként említeném, hogy a második rész olvasása miatt már tudtam, hogy ki kicsoda, ezért egy fokkal könnyebb volt és gyorsabban belerázodtam.
Négy különleges történetet ismerhetünk meg ebben a kötetben (is).
A szerelmesek Számomra ez a történet nagyon különleges volt, ugyanis emlékeztem a szereplőkre a második részből. Lényegében megkaptam a történetük számomra eddig hiányzó darabját is. Kissé unszimpatikus volt Fumiko viselkedése, de meg tudtam érteni az izgatottságát…
A házaspár Talán ez volt az a történet, ami a leginkább meghatott. A demencia sajnos elég gyakori betegség és nem csak időskorban jelenhet meg. A könyv ezen pontján már sírtam…
A nővérek Van egy húgom, úgyhogy minden olyan téma, ahol testvérek állnak a középpontban számomra nagyon intenzív. Hirai teljesen félre ismerte a húga szándékait, ezért távolságot tartott tőle, amíg rá nem jött, hogy mekkorát hibázott. Mindannyiunknak egy élete van, úgyhogy ne a makacsság vezzesen minket az úton, mert csak bánatot találunk a végén…
Anya és gyermeke A legkedvencebb részem pedig az utolsó történet volt. Természetesen csorogtak a könnyeim, mint a patak. Mondhatom, hogy a Tokita család a szívemcsücske lett és nehéz feldolgozni mindazt, amin keresztül mennek…
Köszönöm szépen a Kossuth Kiadónak, hogy megtiszteltek a bizalmukkal és elküldték nekem ezt a csodálatos könyvet!
Könyv adatai
Budapest, 2018
250 oldal
puhatáblás
ISBN: 9789630993791
Fordította: Béresi Csilla
Ha megtetszett a könyv, akkor ezen a linken megtudod vásárolni a kiadó honlapján!
Comments